Prečo nakupovať práve u nás?:

1. Sme oficiálny predajca značky NIKE pre Slovenskú republiku.

2. Od 100 EUR vyššie máte k objednávke dopravu zadarmo.

3. Radi Vám s výberom poradíme.

4. Športovým klubom poskytujeme množstevné zľavy.

5. 2 roky záruka na všetok tovar.

6. Poskytujeme zľavy a výhody držiteľom kariet vernostného programu Sphere card.Úvod » HISTÓRIA

NIKE HISTORIE

Na začiatku všetkého bol atletický štadión oregonskej univerzity v americkom meste Eugene. V roku 1957 sa v tejto bašte bežeckých disciplín stretávajú budúce spoluzakladatelia firmy Nike - legendárny inovátor a šéftréner Bill Bowerman a jeho zverenec, bežec stredných tratí Phil Knight. Nikto vtedy nemal tušenie, kam až sa toto spojenie rozbehne.

V roku 1962 Phil Knight vyráža do Japonska, aby tu kontaktoval výrobca kvalitnej športovej obuvi Onitsuka Tiger a presvedčil ho, že USA sú skvelým trhom pre japonskú expanziu. Podnikatelia z krajiny vychádzajúceho slnka cítia vychádzajúcu hviezdu a súhlasí. Pri dohováranie kontraktu ale vyjde najavo, že nie je s kým ho uzavrieť. Aby Knight vykličkoval z trápnej situácie, na mieste vymyslí názov novej obchodnej firmy. Tak vzniká spoločnosť "Blue Ribbon Sports", predchodkyňa Nike.

Nasledujúcich deväť rokov distribuuje a predáva japonské bežecké topánky na území Spojených štátov. Centrálny sklad má malá firma v suteréne domu Knightových rodičov a v jeho dodávke, s ktorou obchádza regionálne atletické preteky.

 

Po celú dobu sa Bowerman s Knightem snaží s topánkami experimentovať, vyvíjať nové prototypy a dostať ich na ďalšiu métu. Ich cieľom je vytvoriť maximálne funkčný a predovšetkým ľahkú bežeckú obuv, ktorá by atlétom pomáhala dosahovať lepšie výsledky a zároveň lepšieho pocitu z behu. V roku 1970 túto posadnutosť spoznáva na vlastnom waflovačmi aj Bowermanova manželka. Bill si potajomky vypožičal jej opekač a nalial do neho tekutú gumovú zmes, aby vyskúšal novú vzorku podošvy.

Výsledkom je totálna zmena podoby bežecké topánky, ktorá prvýkrát prichádza takpovediac z Nike kuchyne. O rok neskôr sa plní ďalší sen. Jeff Johnson, prvý stály zamestnanec Blue Ribbon Sports, zaspí po vyčerpávajúcej drine v práci a v spánku sa mu zdá o gréckej bohyni víťazstva Niké. Meno novej spoločnosti je na svete.

 

Aké šťastie, že sa Jeffovi nezdalo napríklad o peruánskych indiánkách alebo ruskom hokejovom bohovi Treťjak. V roku 1972 sa značka Nike prvýkrát objavuje na trhu a veci sa dávajú do pohybu. Onedlho sa Nike stáva svetovou jednotkou vo výrobe športovej obuvi a odevov. A ostáva ňou dodnes.